روند بستری بیماران کرونایی در کرمانشاه کاهشی شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از کاهشی شدن روند بستری بیماران کرونایی در کرمانشاه خبر داد.

دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی در بیست و ششمین نشست ستاد مدیریت کرونای دانشگاه گفت: خوشبختانه در روزهای اخیر تعداد مراجعین و افراد بستری در بیمارستانهای گلستان و فارابی کاهش یافته و امیدوارم با رعایت پروتکل های بهداشتی در هفته های آینده در استان این روند کاهشی ادامه یابد.

وی افزود: دستورالعمل جدیدی در خصوص انجام غربالگری بیماری کرونا ابلاغ شده که بر اساس این دستورالعمل تست تشخیصی کرونا برای تمام افراد انجام نمی شود.

مرادی عنوان کرد: بر این اساس تست تشخیصی کرونا تنها از افراد بالای ۶۰ سال که دارای علائم هستند ، افراد زیر ۶۰ سال علامت دار که دارای بیماری زمینه ای بوده و در معرض خطر می باشند ، مادران باردار ،پرستاران و کادر درمانی که در بخش کووید ۱۹ فعالیت می کنند و همچنین کارکنان ورودی زندان ها و معتادین متجاهر گرفته می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: بنابراین از این پس با کاهش تعداد مراجعین در مراکز ۱۶ ساعته مواجه خواهیم بود و تعداد درخواست ها برای انجام تست کرونا کاهش یافته و این امر موجب تسهیل در ارائه خدمات لازم به افراد در معرض خطر در استان خواهد شد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر تعداد۳۷ نفر از نیروهای بسیجی توسط بسیج جامعه پزشکی جهت فعالیت در بخش های کووید بیمارستان های فارابی ، گلستان و امام رضا (ع) معرفی شده اند.

گفتنی است معرفی داروی MAB98 موثر در درمان بیماری کووید ۱۹ و بحث و بررسی  تحقیقات انجام شده در خصوص تاثیر مصرف دارو در بیماران سرپایی و بستری در بیمارستان و راه اندازی خط تولید دارو  پس از تایید و کارآزمایی بالینی وهمچنین طی کردن مراحل لازم از مباحث مطرح شده در این نشست بود.

اخبار مرتبط
نظرات شما