استقرار سازمان مرکزی بسیج جامعه پزشکی استان در دانشگاه علوم پزشکی کرمان

سازمان مرکزی بسیج جامعه پزشکی استان با صلاح دید فرمانده سپاه ثارالله استان و موافقت رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در این دانشگاه (موقعیت سابق دانشگاه در چهار راه شفا) مستقر شد.

این استقرار در راستای افزایش تعامل میان بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی کرمان صورت گرفته است.

 

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان در این رابطه گفت: این سازمان با تمام توان در کنار دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای رسیدن به اهداف بهداشتی و درمانی حضور خواهد داشت و تعامل مثبت با مسئولان حوزه بهداشت و درمان را وظیفه ذاتی خود می داند زیرا بدون همکاری نمی توان کاری از پیش برد.

 

مجید حسینی مهمترین هدف بسیج جامعه پزشکی را کمک به رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار استان دانست که در این راستا بسیج جامعه پزشکی با تشکیل تیم های جهادی" شهید دکتر رهنمون" با حضور پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان بسیجی نسبت به ارائه خدمات رایگان درمانی، بهداشتی و آموزشی و ... در مناطق محروم استان اقدام کرده است.

 

 حسینی توسعه کمی و کیفی این تیم ها را از برنامه های سازمان بسیج جامعه پزشکی استان عنوان کرد و افزود: از جمله وظایف دیگر این سازمان ایفای نقش هنگام بروز بحران هایی مانند سیل، زلزله، جنگ و حمایت از بهداری رزمی در زمان جنگ  است ، خدمات شایان بسیجیان حوزه بهداشت و درمان در ایام دفاع مقدس گرفته تا جبهه مقاومت و ایام بحران سیل و زلزله بر هیچ کس از افراد پوشیده نیست و از جمله این موارد می تواند به مدیریت نقاهتگاه بیماران مبتلا به ویروس کرونا و همکاری در اجرای طرح غربالگری بیماری کووید 19 اشاره کرد.

 وی ادامه داد: در راستای جامه عمل پوشاندن به تدابیر حکیمانه رهبر انقلاب، تمامی متخصصان امر بهداشت و درمان علاقه مند به شرکت در برنامه های جهادی و خداپسندانه برای خدمت رسانی به مردم مناطق محروم می توانند با عضویت در این سازمان به صورت منسجم و منظم در ارائه این خدمات سهیم باشند.

اخبار مرتبط
نظرات شما