ورود سپاه قزوین برای مقابله با کرونا /کمک‌های مؤمنانه ادامه می‌یابد

جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: با توجه به وضعیت نگران‌کننده استان قزوین در زمینه ابتلا به کرونا سپاه استان قزوین دوباره برای مقابله با کرونا ورود کرده و به کمک دانشگاه علوم پزشکی می‌آید.

سرهنگ عباس برزگر با اشاره به نقش مهم حرکت جهادی بسیج و سپاه در کاهش میزان همه‌گیری کووید-19 در موج اول این بیماری اظهار داشت:‌ با توجه به وضعیت نگران‌کننده استان قزوین در زمینه ابتلا به کرونا سپاه استان قزوین دوباره برای مقابله با کرونا ورود کرده و به کمک دانشگاه علوم پزشکی می‌آید.

وی اضافه کرد: طی مذاکره‌هایی که با مدیران دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان قزوین داشتیم، قرار دش که در قرارگاه مبارزه با کرونای سپاه گروه‌های بسیجی و جهادی را سازماندهی کرده و از ظرفیت بالای این گروه‌ها برای ضدعفونی کردن اماکن و معابر عمومی و همچنین نظارت بر حسن اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بهره ببریم.

جانشین فرمانده سپاه استان با بیان اینکه انجام کمک‌های مؤمنانه از سر گرفته می‌شود، گفت: با توجه به تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ادامه پیدا کردن مواسات مؤمنانه و دستور سردار سلامی، فرمانده کل سپاه انجام این کمک‌ها توسط بسیج مردمی و سپاه استان قزوین ادامه پیدا می‌کند.

سرهنگ برزگر افزود: به همین خاطر در چند روز اخیر بیش از 12 هزار بسته کمک معیشتی را آماده کرده‌ایم که این بسته‌ها با هماهنگی ستاد همدلی مؤمنانه و توسط گروه‌های جهادی بسیج در اقصی‌نقاط استان قزوین توزیع شده و در اختیار محرومان و نیازمندان آسیب‌دیده از کرونا قرار خواهند گرفت.

 

وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا توسط مردم استان قزوین ادامه داد:‌ اگر میزان شهادت رزمندگان ما در 8 سال جنگ تحمیلی را با مرگ‌ومیرهای ناشی از کرونا مقایسه کنیم، می‌بینیم که میزان تلفات جانی کرونا بیشتر از 8 سال دفاع مقدس بوده است.

برزگر با اشاره به خستگی پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌ها خاطرنشان کرد:‌ مردم باید خطرات این ویروس مهلک را جدی بگیرند و بیشتر از این برای کادر پزشکی و درمانی ما زحمت ایجاد نکنند.

اخبار مرتبط
نظرات شما