128 گروه جهادی همچنان در میدان مقابله با کرونا ایستاده‌اند

فاطمه کمیلی گفت: در راستای ریشه کنی ویروس منحوس کرونا حدود ۲۹۱ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۹۰ ریال داروی رایگان بین بیماران توزیع شد.

فاطمه کمیلی در خصوص اقدامات اخیر بسیج جامعه پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا، افزود: در جهت مقابله با ویروس منحوس کرونا و اهدای بسته های معیشتی به خانواده های آسیب دیده از این بیماری طی ۱۷ دوره توسط ۱۸ گروه جهادی معابر و اماکن عمومی ضدعفونی و هزار لیتر محلول ضدعفونی توزیع شد.

وی بیان کرد: توسط ۱۸ گروه جهادی به ۳۶۰ نفر از مردم در اقصی نقاط دورافتاده و روستایی استان آموزش چهره به چهره عمومی برای مقابله با ویروس کرونا ارائه شد، همچنین توزیع ۵۵۰ عدد ماسک و به همراه پنج دوره سبد ‌معیشتی و بهداشتی از دیگر اقدامات انجام شده بود.

جانشین بسیج جامعه پزشکی استان ادامه داد: برای ریشه کنی ویروس منحوس کرونا طی اقدامات صورت گرفته اخیر 14 تیم شهید رهنمون به مناطق مختلف سطح استان اعزام و مبلغ داروی اهدایی به بیماران حدود ۲۹۱ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۹۰ ریال بود که این اقدامات همچنان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: در تداوم خدمات ارائه شده به شهروندان و برای کمک به مدافعان سلامت و کادر درمان در اقدامی دیگر توسط بسیج جامعه پزشکی طی ۵۸ دوره توسط ۱۸ گروه جهادی ۳۲۰ نفر مورد تب سنجی و غربالگری قرار گرفتند که این طرح به همت گروه های شهید رهنمون، دفاتر بسیج جامعه پزشکی شهرستان ها و با همکاری شبکه بهداشت و درمان استان انجام شد.

کمیلی در ادامه از چاپ 300 مترمربع بنر آموزشی و برگزاری مانور پیشگیری و آموزش  خبر داد و گفت: در این مدت ۱۲ دست لباس ایزوله به بیمارستان های استان اهدا و سه هزار عدد تراکت آموزشی پخش شد.

گفتنی است ذبح گوسفند و توزیع گوشت نذری به نیازمندان به همت خیرین دفتر بسیج جامعه پزشکی از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق رزمایش کمک مومنانه است.
اخبار مرتبط
نظرات شما