مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان:

همزمان با هفته دفاع مقدس 20 تیم پزشکی به مناطق محروم لرستان اعزام می‌شوند

ملک آرا، مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: 20 تیم پزشکی همزمان با هفته دفاع مقدس به مناطق محروم استان لرستان اعزام می شوند و در منطقه شاهیوند شهرستان چگنی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی برپا می شود.

سرهنگ عبدالوحید ملک آرا اظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی در مناسبت های مختلف و در هر منطقه محرومی که نیاز به خدمات درمانی و بهداشتی باشد، با اعزام تیم های درمانی و بهداشتی خدمات لازم را به مردم این مناطق ارائه می دهد.

وی با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس افزود: همزمان با هفته دفاع مقدس برنامه های فرهنگی، برپایی ایستگاه سلامت در برخی از مصلی های نماز جمعه و اعزام تیم های درمانی به مناطق محروم انجام می شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان تصریح کرد: در همین راستا 15 طرح شهید رهنمون در شهرستانها و در مناطق هدف به مناسبت هفته دفاع مقدس فعال می شوند که ویزیت رایگان را در مناطق محروم ارائه می دهند، تیم های اعزامی شامل تیم عمومی، تخصصی و فوق تخصص با ارائه داروی رایگان است.

سرهنگ ملک آرا گفت: علاوه بر اعزام تیم های شهرستانی، پنج تیم در خرم آباد به مناطق محروم اعزام می شوند تا خدمات مورد نیاز درمانی و بهداشتی را ارائه دهند.

وی از برپایی بیمارستان صحرایی خبر داد و افزود: در منطقه شاهیوند شهرستان چگنی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی همزمان با هفته دفاع مقدس برپا می شود و همچنین چهار تیم پزشکی به منطقه زاغه و عشایر نشین اعزام خواهند شد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون 75 تیم پزشکی به مناطق مختلف استان اعزام شده است که از این تعداد 60 تیم عمومی و 15 تیم تخصصی و فوق تخصصی بوده است.

سرهنگ ملک آرا گفت: در این مدت 60 نفر از بسیج جامعه پزشکی برای اهدای خون اقدام کردند و تجلیل از 250 نفر کادر درمانی استان صورت گرفته است. ارائه خدمات دندانپزشکی به مناطق عشایر نشین خرم آباد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، موسسه خدمات درمانی بسیج و شبکه های بهداشتی شهرستان از دیگر برنامه های بسیج جامعه پزشکی بوده است.

اخبار مرتبط
نظرات شما