همزمان با هفته دفاع مقدس صورت می گیرد

برپایی درمانگاه های تخصصی و بیماریابی در مناطق محروم و مرزی از سوی پزشکان بسیجی

برنامه های سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در هفته دفاع مقدس تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، با توجه به در پیش بودن هفته دفاع مقدس، این سازمان برنامه های متعددی را برای بزرگداشت این ایام در نظر دارد که در رأس آن ها مشارکت سازمان بسیج جامعه پزشکی در  راه اندازی نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ساله انقلاب اسلامی است.

این سازمان در نظر دارد تا در نمایشگاه نام برده به معرفی و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای حوزه سلامت مقابله با کرونا، مدافع حرم و شهدای جنگ تحمیلی بپردازد.

معرفی دستاوردها، پیشرفت ها و خدمات ۴۰ساله جامعه پزشکی در حوزه سلامت و در بخش های جدیدی نظیر کرونا از دیگر برنامه های این سازمان در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ساله انقلاب اسلامی است.

نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ساله انقلاب اسلامی با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با معاونت های مختلف بهداشت و درمان نیروهای دریایی، هوایی، زمینی و هوافضای سپاه، بهداری دفاع مقدس و ستادکل سپاه پاسداران برگزار می شود.

از دیگر برنامه های بسیج جامعه پزشکی در هفته دفاع مقدس، اعزام تیم های شهید رهنمون در سراسر کشور به نقاط محروم و کمتر برخوردار و استان هایی نظیر هرمزگان و سیستان و بلوچستان است. همچنین این سازمان در نظر دارد تا با ارسال تیم های پزشکی و برپایی درمانگاه های تک تخصصی، چند تخصصی و مراکز درمانی به تمامی نقاط محروم و خصوصاً به برخی از استان های مرزی کشور که زمان دفاع مقدس نیز رنج های بسیاری را متحمل شدند، نظیر کردستان، کرمانشاه، خوزستان و ایلام طرح بیماریابی و غربالگری بیمارانی که به دلیل محرومیت و مشکلات مالی توانایی مراجعه به پزشک و مراکز درمانی را ندارند، اجرا نماید.

گفتنی است گروه هاو تیم های آماده بسیج جامعه پزشکی کشور در هفته دفاع مقدس کما فی السابق اقدام به شناسایی خانواده های نیازمند و معرفی آن ها برای رسیدگی به پرونده سلامت و مداوای آن ها نیز می کند.

اخبار مرتبط
نظرات شما