طرح تکمیلی بسیج برای مقابله با کرونا در چهارمحال و بختیاری اجرایی می شود

طرح تکمیلی بسیج برای مقابله با کرونا در چهارمحال و بختیاری اجرایی می شود

سردار علی محمد اکبری افزود: این طرح که در جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) و به ریاست فرمانده کل سپاه پاسداران تصویب شد برای کمک به بیمارستان‌ها، تامین کادرهای مورد نیاز بخش درمان و توزیع اقلام بهداشتی و ارائه کمک و آموزش به خانواده‌های نیازمند اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و همچنین فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و اجرای محدودیت رفت و آمد، اظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی و همچنین سپاه برای کمک و یاری رساندن به کادر درمان آمادگی لازم را دارند.

وی گفت: کارکنان سپاه، آموزش‌های لازم را برای مواقع بحرانی در راستای کمک رسانی به کادر درمان فرا گرفته اند و ۲۰۰ تخت برای نقاهتگاه از سوی سپاه استان پیش بینی شده است.

اکبری افزود: از این تعداد ۱۰۰ تحت در شهرکرد و مابقی در شهرستان‌های بروجن، فارسان و لردگان است که در هر زمان مورد نیاز باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در زمان شیوع ویروس کرونا برخی افراد دچار آسیب های اقتصادی شده اند ،گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری قرارگاه مواسات و همدلی در استان فعال شد و در سه مرحله  در قالب رزمایش مواسات و همدلی بیش از ۶۵۰ میلیارد ریال کمک مردمی جمع آوری و بین افراد آسیب دیده توزیع شد.

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم(ع) استان گفت: در این رزمایش‌ها ۳۰۰بسته معیشتی بین افراد نیازمند و آسیب دیده و جامعه هدف زیرپوشش نهادهای حمایتی و موسسات خیریه استان توزیع شد.

وی از تشکیل بانک اطلاعاتی جامعه هدف و افراد آسیب دیده و نیازمند استان خبر داد و گفت: کمک‌های مردمی و مواسات به صورت شهرستانی و محله‌ای و با محوریت ائمه جمعه و جماعات توزیع شد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط
نظرات شما