خدمتی دیگر از بسیج

2 هزار بیمار "سراوانی" خدمات رایگان پزشکی دریافت کردند/ از توزیع 552 عینک طبی تا انجام 32 عمل جراحی

سپیدپوشان بسیج جامعه پزشکی در اقدامی جهادی، آتش به اختیار وارد عمل شدند تا با ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی التیامی بر زخم محرومان در سیستان وبلوچستان باشند.

در حالی بیش از 9 ماه از شیوع ویروس منحوس کرونا زمان می گذرد که آحاد مردم برای مقابله با این بیماری به میدان آمدند اما آنچه مهم است خدمت بی منت بسیجیان جهادگر بوده که از آغازین لحظات در کنار کادر درمان حضور داشتند و با افزایش آمار مبتلایان به کووید-19 توان و قدرت آنها نیز بالاتر رفت.

در این میان بسیج جامعه پزشکی با ارائه خدمات رایگان به مردم در اقصی نقاط محروم و دورافتاده گام های ارزشمندی در ریشه کنی و آموزش برای پیشگیری از این بیماری برداشت و خوش درخشید.

پزشکان جهادگر که خدمت به هم نوعان را در هر زمان و مکانی برای خود لذت بخش می دانند اینار در اقدامی جهادی به ارائه انواع و اقسام خدمات رایگان چشم پزشکی پرداختند تا مرهمی باشند بر دردهایی که این روزها درمان آن هزینه های گزافی بر دوش مردم تحمیل کرده است.
 


 
این جهادگران به واسطه بسیج جامعه پزشکی عَلم خدمت بی منت را اینبار در سراوان بالا نگاه داشته و به مردم، خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه کردند که علاوه بر خاطره انگیز کردن خدمت خود؛ رضایت، لبخند و دعای خیرِ مردم را نیز به دنبال داشتند.

خدمات رایگان بسیج التیام بخش دردها

بزرگ زاده یکی از شهروندان که برای دریافت این خدمات در محل حضور داشت به خبرنگار ما گفت: این روزها با توجه به شیوع ویروس کرونا و فشار اقتصادی که بر مردم وارد شده، تامین هزینه های درمان با جیب های خالی همخوانی ندارد اما این اقدام بسیجیان مایه دلگرمی و مرهمی بر دردهایمان است.

وی افزود: چندین روز از استقرار این تیم پزشکی در منطقه می گذرد و جمعیت زیادی از خدمات رایگان بهره مند شده اند که این امر رضایت اهالی را به دنبال داشته و جای تشکر و قدرردانی دارد که در چنین روزهایی، افرادی هستند با حضور در مناطق محروم دردی از دردهای مردم کم می کنند.

نصرتی یکی از بانوان سراوانی بیان کرد: مدت هاست در بینایی خود دچار مشکل شده ام اما به علت هزینه بالای ویزیت امکان پیگیری مراحل درمانی را نداشتم، وقتی این طرح برقرار شد بسیار خوشحال و از ارئه خدمات رایگان و بدون منتی که به مردم ارائه می شود تشکر می کنم چراکه انجام چنین اقداماتی در مناطق محروم که اهالی آن توان مالی مناسبی ندارند کمک بسیار بزرگی به بیماران و نیازمندان می کند.
 

 
از عمل جراحی چشم تا توزیع داروی رایگان

فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: اجرای این طرح با مشارکت 32 کادر تخصصی و درمانی انجام شد که در بین آنها هفت نفر اعزامی از استان تهران هستند.

وی گفت: در سه روز گذشته حدود 2 هزار و 96 نفر از مردم ویزیت رایگان و از خدمات بهره مند شدند که در بین آنان 32 بیمار توسط تیم چشم پزشکی مورد عمل جراحی پارگی قرنیه، گلوکوم و کاتاراکت قرار گرفتند.

این مقام مسئول افزود: از میان مراجعه کنندگان به چشم پزشکی پس از معاینه وتعیین شماره چشم و انتخاب فرم عینک، 552 نفر عینک دریافت کردند.

 جانشین بسیج جامعه پزشکی استان ادامه داد: در راستای اجرای برنامه های طرح شهید رهنمون نیز در روستای دولت آباد شهرستان هامون، تعداد ۱۶ نفر از مردم ویزیت و از داروی رایگان بهره مند شدند.
اخبار مرتبط
نظرات شما