دانشجویان ایرانی مقیم چین دو هفته قرنطینه می‌شوند

معاون وزیر بهداشت گفت: دانشجویان ایرانی مقیم چین که به کشور منتقل خواهند شد دو هفته قرنطینه و تحت مراقبت‌های بهداشتی قرار می‌گیرند.

علیرضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس با بیان اینکه دانشجویان ایرانی مقیم چین بلافاصله پس از ورود به ایران دو هفته قرنطینه و تحت مراقبت ویژه قرار خواهند گرفت گفت: بدین منظور هتلی برای اقامت این افراد در نظر گرفته شده است.

وی گفت: دولت چین باید با بازگشت این دانشجویان موافقت کند، تیم بهداشت در این هتل حضور دارد و اقدامات بهداشتی را به این دانشجویان ارایه خواهد کرد، طبق اطلاعات رسیده این دانشجویان به ویروس کرونا آلوده نیستند.

به گفته رییسی کنترل در مرزهای دریایی برقرار است و به دلیل اینکه دوره کمون این بیماری ۵ روز است و افرادی که از راه دریا به کشور سفر می‌کنند بیش از ۵ روز در مسیر هستند تا سفر خود را به پایان برسانند درصورتی که علائم بیماری نداشته باشند، بعید است که به بیماری مبتلا شوند اما تمهیدات لازم برای کنترل این افراد اندیشیده شده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: با پلیس گذرنامه نیز هماهنگ شده که اگر مسافری مبدا حرکتش چین است و از چین به کشور ثالث و از آنجا به کشور ما مراجه می‌کنند نیز معرفی و وضعیت سلامت آنها کنترل شود.

اخبار مرتبط
نظرات شما