تعرفه خدمات دارویی حیثیت داروسازان است

رئیس انجمن داروسازان ایران در واکنش به ابطال تعرفه خدمات دارویی توسط دیوان عدالت اداری، گفت: تعرفه خدمات دارویی جنبه مادی ندارد بلکه حیثیت داروسازان مطرح است و ما باید از حیثیتمان دفاع کنیم.

محمدباقر ضیاء رئیس انجمن داروسازان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین ابطال تعرفه خدمات دارویی توسط دیوان عدالت اداری، گفت: انجمن داروسازان به این نکته واقف شده است که روند دادرسی حقوقی و ابطال این تعرفه، روند کارشناسی نبوده و با توجه به عدم  استماع وبررسی مستندات حقوقی وقانونی   روندی غیرکارشناسانه محسوب می‌شود.

 وی با ابراز تاسف از رأی دیوان عدالت اداری در شرایط حساس کنونی که کشور مورد تحریم های ناجوانمردانه آمریکا ،مخصوصا در حوزه دارو قرار گرفته است، افزود: این موضوع باعث نارضایتی عمیق خدمتگزاران صنعت و حوزه دارویی است و معتقد هستیم این تصمیم در چنین شرایطی، مسلما  عادی و قابل قبول  نیست و موجب  اعتراض گسترده  داروسازان گردیده است ؛ قابل قبول نیست که دیوان برای تمام دلایل کارشناسی، مبانی حقوقی دریافت تعرفه و جنبه قانونی آن، کوچکترین اهمیتی قائل نشده‌ است.

 رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اینکه انجمن به رای دیوان بشدت معترض است، گفت: این به این معنا نیست که تمرد کنیم، اما وظیفه حرفه ای و اجتماعی داریم تا از حقوق قانونی،عرفی وشرعی خود دفاع کنیم.و در این مسیر، تا جایی که بتوانیم حتی تبعات قانونی را خواهیم پذیرفت.

 ضیاء خاطرنشان کرد: تعرفه دارویی تنها پول نیست، بلکه حق و حیثیت داروسازان است و داروسازان از حیثیت خود دفاع خواهد کرد؛ چرا که اگر دفاع نکنند مورد سرزنش آیندگان و جوانان قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: انجمن با مشاوره سازمان غذا و دارو و سایر مراجع حقوقی و تشکیل جلساتی این موضوع را به دقت کافی بررسی کرده و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

 رئیس انجمن داروسازان ایران  به مسؤولان هشدار داد که مانع پایمال شدن حقوق وحیثیت حرفه ای داروسازان شوند چرا که آنان یکی از ارکان تامین سلامت جامعه و مردم هستند و از ایجاد محدودیت در خدمات آنان، بیماران عزیز و مخاطبین حرفه آنان آسیب خواهند دید که نگرانی و دغدغه  اصلی داروسازان شریف وتلاشگران عرصه داروسازی کشور است.

اخبار مرتبط
نظرات شما