ارائه خدمات پزشکان بسیجی در مناطق محروم استان لرستان

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان از اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم این استان همزمان با ایام دهه فجر خبر داد.

ملک آرا مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان در گفت و گویی اظهار داشت : با همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان و مؤسسه تأمین درمان بسیجیان تیم‌های پزشکی به مناطق محروم «کوی علی آباد»خرم آباد اعزام شده‌اند.

ملک آرا در ادامه سخنان خود از اعزام دو تیم پزشکی و دندانپزشکی به «فلک الدین»و «میانگلال»خرم آباد خبر داد و افزود: بیش از ۵۲۰ نفر خدمات بهداشتی، درمانی و دندانپزشکی به صورت مستقیم دریافت کردند و این تیم پزشکی که شامل پزشکان عمومی، دندان پزشک، ماما، پرستار، کارشناس مبارزه با بیماری‌ها، روانشناس، دارو یار و کارشناس آزمایشگاه هستند ، به مدت یک روز برای ارائه خدمات به این مناطق اعزام شده اند.

وی در ادامه با اشاره به اعزام سه تیم پزشکی و دندانپزشکی به منطقه «سرقلعه» در «بزنوید» و «پشت خط کمربندی» الیگودرز، گفت: در این خصوص به همت کانون بسیج جامعه پزشکی الیگودرز و همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان الیگودرز، سه تیم پزشکی به مناطق محروم و سخت گذر «سرقلعه» در «بزنوید» و «پشت خط کمربندی» از توابع شهرستان الیگودرز اعزام شدند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه در این برنامه حداقل ۱۵۰ نوع خدمت‌ارائه شد گفت: این اکیپ شامل پزشکان عمومی، دندان پزشک، ماما، کارشناس مبارزه با بیماری‌ها، کارشناس بهداشتی و دارو یار بودند که برای ارائه خدمات رایگان به مردم این مناطق همراهی کردند.

وی با بیان اینکه به بیش از ۱۵۵ نفر خدمات بهداشتی درمانی همراه با داروی رایگان به صورت مستقیم به جمعیت تابع منطقه ارائه شد، گفت: تمامی هزینه‌های مراجعه‌کنندگانی که از طریق اعزام تیم‌های پزشکی به بیمارستان‌های استان ارجاع شده‌اند، به‌صورت رایگان است.

وی، تصریح کرد: در این اعزام علاوه بر خدمات پزشکی برنامه آموزش آشنایی با بیماری‌های و راه‌های پیشگیری توسط کارشناسان مربوطه به ۵۰ نفر از اهالی مناطق انجام شد.

اخبار مرتبط
نظرات شما