ارائه خدمات پزشکی رایگان به سالمندان مرکز شبانه روز صدیق خرم آباد

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان لرستان گفت: در راستای گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت، یک تیم پزشکی ظهر امروز به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان و کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد به مرکزی شبانه روز صدیق شهر خرم آباد اعزام شد.

عبدالوحید ملک آرا اظهار کرد: در این اعزام ضمن دیدار، سالمندان تحت پوشش این مرکز را علاوه برمعاینه پزشکی مورد سنجش و غربالگری فشارخون و قند خون قرار دادند.

وی با بیان اینکه سالمندان خیر و برکت خانواده‌های ایران اسلامی هستند افزود: همه مردم به ویژه فرزندان وظیفه دارند ضمن مراقبت از سالخوردگان احترام آن‌ها را بگیرند چراکه سالمندان ثروتی ارزشمند برای جامعه هستند.

وی با بیان اینکه عیادت از بیماران تأثیر زیادی در سلامت و تقویت روحی و جسمی آن دارد، بیان داشت: سالمندان بیش از هر چیزی در این دوره از زندگی به دلجویی و محبت نیاز دارند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان لرستان ابراز کرد: اهل بیت(ع) الگوی ما در تکریم سالمندان در خانواده و جامعه هستند و باید تلاش کنیم این امر در همه نسل‌ها نهادینه شود.

ملک آرا، بهره‌مندی از تجربیات سالمندان را راهکار مسیر زندگی نسل جوان دانست و گفت: جوانان در هر مرحله از زندگی خود می‌توانند زیر چتر حمایتی و راهنمایی سالمندان، موفق باشند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان لرستان خاطر نشان کرد: ایجاد فضای مناسب برای توانمند سازی سالمندان در راستای حفظ استقلال فردی، کرامت و منزلت آنان در جامعه و خانواده لازم است و در همین راستا باید با بسیج امکانات موجود در دستگاه های اجرایی ذیربط، با خدمت رسانی به سالمندان تلاش شود تا این قشر از جامعه مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
اخبار مرتبط
نظرات شما