تلاش رزمندگان و بسیجیان اصفهانی این‌بار در جبهه مقابله با ویروس کرونا

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در بحران‌های گذشته همانند سیل و زلزله به یاری مردم شتافته است در این روزها نیز با ضد عفونی کردن مناطق مختلف شهری قصد در کاهش آلودگی معابر و مناطق مختلف شهر جهت ریشه کندن بیماری کرونا را دارد.

پس از شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشور، موجی از نگرانی اکثر مناطق کشور را فرا گرفته و طبق آمارهای وزارت بهداشت بر تعداد بیماران مبتلا به این ویروس هر روز افزوده می‌شود.

از روزهای آغاز گسترش این ویروس در اقصی نقاط کشور ارگان‌های مختلف به کمک وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور آمده و تمام توان خود را برای شکست دادن این بیماری به کار بسته‌اند تا بار دیگر یکی از بحران‌های کشور را پشت سر بگذاریم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در بحران‌های گذشته همانند سیل و زلزله به یاری مردم شتافته است در این روزها نیز با ضد عفونی کردن مناطق مختلف شهری قصد در کاهش آلودگی معابر و مناطق مختلف شهر به منظور ریشه کندن این بیماری را دارد.

نواحی مقاومت بسیج سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با همراهی گردان‌های امام حسین (ع) لشکر 14 امام حسین (ع) در اقصی نقاط استان اصفهان طرح‌های مختلفی را در مقابله با شیوع و گسترش ویروس کرونا انجام داده‌اند.

مبارزه با کرونا مأموریت بعدی رزمندگان لشکر 14 امام حسین (ع) پس از بازگشت از جنوب شرق

رزمندگان غیور لشکر 14 امام حسین (ع) که تا ماه‌ها قبل مشغول حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران در جنوب شرق کشور بودند امروز نیز در سنگر خدمت رسانی به مردم کارهای ارزشمندی را انجام می‌دهند تا رسالت کاری خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

گردان 106 امام حسین (ع) از نخستین گردان‌هایی بود که فعالیت‌های خود را در راستای مبارزه و ریشه‌کن کردن ویروس کرونا در مناطق مختلف شهر درچه اصفهان آغاز کرد که در مأموریت خود ضدعفونی امامزاده‌ها، مساجد و میادین میوه وتره‌بار شهرستان را انجام داده است تا خطر این انتشار این ویروس به حداقل برسد.

گردان 102 امام حسین (ع) شهرستان هرند از دیگر گردان‌های پیشتاز در مقابله با ویروس کروناست که به گفته فرمانده این گردان در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا این گردان دوشادوش جامعه پزشکی و پرستاران اقدام به رفع آلودگی شهر هرند کرد.

 گلزارهای شهدا، مساجد و امام‌زاده‌ها جامعه هدف این گردان برای رفع آلودگی از ویروس کرونا است. همچنین شرکت در جلسات شهر درباره ویروس کرونا و همکاری با سایر نهادهای درگیر درخصوص پیشگیری کرونا از مهمترین اولویت‌های این گردان در روزهای آینده است.

 
اقدامات بسیجیان استان در راستای جلوگیری از گسترش کرونا

در شهرستان گلپایگان نیز جهادگران بسیجی گروه جهادی شهید سلیمانی در راستای نهضت خدمت رسانی بسیج و جهاد همبستگی و تأمین امنیت و سلامت جامعه، با همکاری بسیج سازندگی و بسیج جامعه پزشکی اقدام به ضدعفونی بازار و معابر شهری در راستای مقابله با ویروس کرونا کردند.

 در این اقدام خداپسندانه، 6 هزار لیتر ماده ضدعفونی با سیستم‌های مه‌پاش فتوشیمیایی توسط بسیجیان برای گندزدایی و ضدعفونی استفاده می‌شود.

هم اکنون مسئولیت این اقدام را یک تیم 15 نفره در فواصل زمانی خاص انجام می‌دهند. برخی کارخانجات و شرکت‌های تولید کننده مواد ضدعفونی گلپایگان در تهیه مواد اولیه ضدعفونی همکاری خوبی را با این تیم جهادی داشتند.

در شهر برخوار نیز بسیجیان پایگاه شهید رجایی کربکند اقداماتی از قبیل تهیه و توزیع محلول ضد عفونی‌کننده و بسته‌های بهداشتی شامل دستکش و ماسک کردند و در میان مردم این توزیع کردند. همچنین ضدعفونی تمامی معابر، پارک‌ها، ایستگاه اتوبوس و غیره در شهر دولت آباد و محله‌های مختلف این شهرستان انجام گرفت.

بسیجیان روستای دزج شهرستان دهاقان در روزهای تعطیلی مدارس در حرکتی خودجوش و خداپسندانه مدارس این روستا را ضد عفونی کردند تا در زمان بازگشایی مدارس دانش‌آموزان و معلمان از خطر ابتلا به ویروس کرونا در امان بمانند.

همچنین قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی استان اصفهان در بیانیه‌ای خطاب به استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیرامون انتشار و پیشگیری از ویروس کرونا نکاتی را یادآور شد و آمادگی خود را برای اعزام گروه‌های جهادی برای کمک به مردم اعلام کرد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان در گفت‌وگویی به تشریح اقدامات این سازمان پرداخت و گفت: تدارکات و نظم‌بخشی تیم‌های اضطراری، حضور فعال و مستمر اعضای بسیج جامعه پزشکی در شیفت‌های مرکز مشاوره تلفنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، برپایی میزهای خدمت بهداشتی درمانی در مراکز مختلف استان اصفهان از جمله ایستگاه‌های مترو و اتوبوس و آمادگی برای تأمین پزشکان در مراکز پزشکی، درمانی، درمانگاهی که با کمبود پزشک و پرستار مواجه می‌شوند از مهم‌ترین اقدامات سازمان بسیج پزشکی استان اصفهان در راستای مقابله به گسترش ویروس کرونا است.

اخبار مرتبط
نظرات شما