رییس بسیج جامعه پزشکی کشور خبرداد:

آموزش بسیج جامعه پزشکی به نانوایی ها و سوپرمارکت ها در مقابله با کرونا/ آماده باش کامل نیروهای بسیج جامعه پزشکی در ایام نوروز

متولیان با بیان اینکه نیروهای بسیج جامعه پزشکی در لحظه تحویل سال و ایام نوروز در آماده باش کامل هستند از فعالیت ۸ هزار تخت نقاهتگاهی در سراسر کشور خبر داد.

«ابراهیم متولیان» در مورد ادامه خدمات بسیج جامعه پزشکی در ایام نوروز گفت: در ایام نوروز تمام نیروهای بسیج جامعه پزشکی به صورت آماده باش در حال فعالیت بوده و نیروهای پزشکی بدون شیفت بندی در حال ارایه خدمات هستند و ۱۷۰ هزار پزشک به صورت شبانه روزی خدمات پزشکی را به بیماران ارایه می دهند.

 رییس بسیج جامعه پزشکی کشور افزود: در ایام نوروز ۴۰۰ درمانگاه به بیماران کرونا خدمت رسانی می کنند در لحظه سال تحویل نیز پرسنل پزشکی در شیفت های خود به فعالیت پرداخته‌اند.

 متولیان ادامه داد: بسیج جامعه پزشکی نیز به نوبه خود در مقابله با ویروس کرونا چند هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح در مناطق محروم کل کشور و مراکز استان ها توزیع کرد.

 وی با اشاره به فعالیت نقاهتگاهها در تهران گفت: روز ۲ فروردین نقاهتگاه سرخ حصار به طور کامل فعال شد و نقاهتگاههای دیگر نیز در روزهای گذشته در سمنان و کرمان افتتاح شدند.

  متولیان افزود: میتوانیم ادعا کنیم که نقاهتگاهها در سراسر کشور فعال هستند و در حدود ۸ هزار تخت نقاهتگاهی در کل کشور پذیرای بیماران کرونا است.

 رییس بسیج جامعه پزشکی کشور خاطر نشان کرد: در استانهای سیستان و بلوچستان ، کرمان، چهارمحال بختیاری ضدعفونی معابر و اماکن عمومی انجام شد در این مرحله ابتدا مناطق محروم در الویت قرار دارند و سپس مراکز استان مدنظر قرار دارد.

 وی گفت: همچنین ویدیو کنفرانس هایی با مسولان بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد هماهنگی لازم برای ارایه خدمات صورت گرفت.در پایگاههای بسیج محلات نیز در مورد آموزش و  پیشگیری حتی در گروه سنی نونهالان آموزش های لازم در سراسر کشور و حتی در مناطق محروم صورت گرفت.

 متولیان ادامه داد: این آموزش هر شب در بسیج محلات و مساجد در شهرها برگزار می‌شود و ماموران بسیج جامعه پزشکی حتی برای آموزش به نانوایی ها و سوپرمارکت ها مراجعه کردند تا آگاهی لازم به مردم داده شود.

 رییس بسیج جامعه پزشکی کشور تصریح تب سنجی در مبادی ورودی شهرها از دیگر اقدامات بسیج برشمرد و در مورد پشتیبانی از کادر درمان افزود:  اعزام نیرو به استان هایی که نیازمند نیرو و کادر پزشکی هستند از طریق وزارت بهداشت به بسیج جامعه پزشکی اعلام می‌شود و با اعلام فراخوان از طریق بسیج جامعه پزشکی نیروی انسانی متخصص برای آنها تامین می شود

اخبار مرتبط
نظرات شما