جستجو
23/بهمن/1394
16:0
19/فروردین/1392
پربيننده ترين ها
خبر
فيلم
تصوير
صفحه عكس
صفحه ويديو

رونمایی از سایت همگانی آموزش تغذیه

کمتر از هشت درصد مردم از میوه و سبزیجات کافی استفاده می‌کنند

رئیس دفتر تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به پر رنگ بودن نقش تغذیه به عنوان یکی از عوامل شیوع بیماری‌های غیر واگیر در کشور، گفت: «سایت آموزش همگانی تغذیه با هدف اطلاع رسانی عمومی جهت ارائه مباحث تغذیه سالم، اضافه وزن و ارزیابی هرم غذایی را اندازی شده است.»

دقایقی پیش از سایت‌های فناوری‌های نوین ارتباطی ارتقای سلامت با حضور دکتر فاطمه رخشانی معاون بهداشت وزارت بهداشت و دکتر زهرا عبدالهی رئیس دفتر تغذیه جامعه وزارت بهداشت رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم دکتر عبدالهی در خصوص آموزش تغذیه به عنوان یکی از راه کارهای موثر که می‌تواند جمعیت زیادی را تحت پوشش قرار دهد توضیحاتی داد و گفت: «سایت همگانی تغذیه به جهت تحقق هدف آموزش تغذیه در جامعه طراحی شده است که تلاش داریم از طریق این سایت فرهنگ سازی لازم در خصوص نحوه مصرف و تمامی مسائلی را که لازم است مردم بدانند را به اطلاعشان برسانید.»

وی ادامه داد: «دوره آموزش تغذیه به عنوان اولین گام آموزشی با توجه به موضوع فشار خون در این سایت درج شده است و مردم می‌توانند با ثبت نام رایگان در این پورتال آموزشی از اطلاعات و راهنمایی‌های مختلف در این خصوص استفاده کنند.»

دکتر عبدالهی به کتاب موبایل تغذیه اشاره کرد و گفت: «این منبع اطلاعاتی یکی دیگر از پورتال‌هایی است که در این سایت قرار می‌گیرد و با استفاده از اآن باید و نبایدهای تغذیه در فصول مختلف برای مردم به صورت پیامک ارسال می‌شود.»

رئیس دفتر تغذیه جامعه وزارت بهداشت ادامه داد: «شیوع بیماری‌های غیرواگیر در کشور بسیار بالا است. یکی از دلایل آن تغذیه و نحوه الگوی مصرف است که به عنوان اثرگذار‌ترین عامل محسوب می‌شود. این عامل در پیشگیری از بیماری‌ها نقش به سزایی دارد.»

وی در ادامه سخنرانی خود به مصرف سبزی و میوه اشاره کرد و ادامه داد: «میزان مصرف این گروه در کشورمان بسیار پایین است؛ به گونه‌ای که کمتر از هشت درصد مردم به میزان کافی از این نوع محصولات استفاده می‌کنند.»

دکتر عبدالهی افزود: «بیش از نیمی از خانم‌های ۱۵ تا ۶۴ ساله و همچنین ۴۰ درصد از آقایان در کشور دچار اضافه وزن هستند.»
بر اساس این گزارش مردم می‌توانند از سایت آموزش همگانی تغذیه به آدرس Nut. behdasht. gov. ir برای کسب اطلاع از آخرین اخبار در رابطه با تغذیه سالم استفاده کنند.
همچنین از نکات قابل توجه این سایت ارائه پیام به افراد مختلف بر حسب شاخص‌های توده بدنی به صورت هوشمند است.

كليد واژه‌ها
موضوعات مرتبط


نظر به اين مطلب
نام (اختياري)
پست الکترونیک (اختیاری)
آدرس وب سایت یا وبلاگ
نظر شما
لطفا عدد مورد نظر را وارد نماييد
گزيده