دوشنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۶ الاثنين ٢ ربيع الأوّل ١٤٣٩ Monday, November 20, 2017
تازه‌های خبری :
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۷/۲ ۱۸:۲۳ |   :کد خبر  ۴۲۵۳۶۰
  سرویس:
سلامت / بهداشت

در سیزدهمین کنگره بررسی و مطالعه درد در ايران
روش های نوین در درمان و تسکین درد بررسی میشود

دبیر علمی سیزدهمین کنگره انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران, گفت: علاوه بر مطالعات پايه اي درد ، روشهاي نوين تشخيصي و رويكردهاي نوين در درمان وتسكين درد مانند: نورومدولاسيون، رژنراتيوتراپي، سايكوتراپي و درمانهاي حمايتي مانند ليزرتراپي و نقش تغذيه و ساير روشهاي كاربردي در کنگره امسال بررسی ميشود.

به گزارش خبرگزاری سینا؛ دبیر علمی سیزدهمین کنگره انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران، دکتر جلال زرین قلم اظهار داشت: در راستای اهداف انجمن جهانی درد ما نيز سعی می کنیم در انجمن ايران با برگزاري  برنامه هاي پژوهشي و آموزشي  متناسب در این حوزه گامي موثر در جهت اعتلاي علمي و درماني كشور عزيزمان  برداريم که برگزاری کنگره های  ساليانه بین المللی نيز در اين راستا است.

 

وی افزود : این کنگره با همکاری انجمن درد آلمان و مراکز تحقیقاتی، آموزشی و دانشگاهی کشور برگزار می شود.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: با در نظر گرفتن اينكه موضوع درد در جهان بصورت بين رشته اي و از ابعاد مختلف در بين گروههاي مختلف پزشكي مورد مطالعه و بررسي قرار ميگيرد در این کنگره نيز  ما در نظر داریم درد را از ابعاد مختلف  تشخيصي و درماني با همراهي همه گروههاي علوم پايه و باليني پزشكي بررسي نموده و تازهاي علمي و درماني مرتبط را مطرح كنيم.

 

وی ادامه داد: از تمام گروه ها دعوت کرده ایم آخرین دستاوردهای خود را در زمینه آموزش و پژوهش در این کنگره ارائه دهند و سعی ميكنيم موضوعات روز مرتبط با اتيولوژي، ارزيابي ، مباحث اخلاقي درمان درد و نيز گايدلاينها و مباحث صنفي مرتبط با گروههاي دخيل در امر درمان  درد در ایران را در این كنگره بين المللي طرح و بررسي نماييم.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین بحث درمان های دارویی  ، جراحي، اينترونشنهاي خاص و ساير درمانهاي حمايتي و مكمل در تسکین درد را یکی دیگر از محورهای کنگره امسال برشمرد و افزود: امیدواریم با همکاری گروه های مختلف  و مرتبط بتوانیم سیزدهمین کنگره را به نحو احسن برگزار کنیم.

 

وی محورهای كلي  کنگره را شامل مباحث نورو مدولاسیون در درمان درد، سلول درمانی درد، ساختارهای پایه ای درد، مدیریت دردهای حاد و مزمن، دردهای سرطانی، دردهای اسکلتی و عضلانی و درمانی های جدید، دردهای نروپاتیک، درد در سالمندان و کودکان، جوانب روانشناختی درد، تصویربرداری در درد و علم ژنتیک و درمان درد و تغذیه در درمان درد  برشمرد.

 

دبیر علمی سیزدهمین کنگره بررسی و مطالعه درد در ايران ضمن دعوت از همه گروهاي دخيل در موضوع درد،  اظهار داشت : تمامی گروه های علوم پايه ، فلوشیپ های درد، جراحي مغز و اعصاب، متخصصین  مغزو اعصاب، گروه های طب پزشکی، متخصصین بیهوشی، پزشکان عمومی و پرستاران در این کنگره حضور خواهند داشت و برای همه همکاران ۱۵ امتیاز بازآموزی در نظر گرفته شده است.

 

سیزدهمین کنگره انجمن بررسی و مطالعه درد ایران از ۱۰ تا ۱۲ آبان ۹۶ با حضور اساتید داخلی و خارجی در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

انتهای پیام/

دانلود فایل مرتبط با خبر :
Share
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :(اختیاری)پست الکترونیک :(اختیاری)
نظر شما :    
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۹ ارسال
425360
پربیننده‌ترین
پربحث‌ترین
فروش دارو از طریق اینترنت غیرقانونی و قاچاق محسوب می‌شود
خطر در کمین کارگران ساختمانی/ ۸۰ درصد از حوادث شغلی قابل پیشگیری است
کدام روغن مايع موثر است؟/ سرخ كردن، مواد غذايي را سمي مي كند
سردردهای خطرناک را بشناسید/ سردرد در دوران بارداری را جدی بگیرید
مردان بیشتر در معرض انواع فاکتورهای مضر شغلی هستند
تربیت جنسی ابعاد مهم تربیتی که مورد غفلت قرار گرفته است/ والدین باید تربیت جنسی فرزند خود را جدی بگیرند
سوختگی جان ۸۸ نفر را در پایتخت گرفت
جراحی‌های زیبایی عجیب و غریب، فرهنگ وارداتی از غرب
جراحی زنده و پرسش و پاسخ دانشجویان و اساتید حین جراحی
اختلالات خواب منجر به تغییرات ساختاری وعملکردی در مغز می شود/ ارتباط بی خوابی های دوران بارداری و افسردگی پس از زایمان
مشاور وزیر بهداشت و دبیر ستاد امور کارآفرینی و اشتغال وزارت بهداشت منصوب شد
تکرار مصرف دارو در سالمندان موجب مسمومیت آنان می شود
سردرد هفتمین علت ناتوانی افراد در جهان/ ضرورت افزایش آگاهی مردم نسبت به سردرد
اهدای خون بیش از ۳۳ هزار نفر در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی/ بیشترین مراجعه به مراکز انتقال خون در کشور مربوط به صبح عاشورا بود
قشقرق به پا کردن کودکان واکنشی برای رسیدن به خواسته‌های آنها است
پیوندها آرشیو تماس با ما درباره ما