printlogo


رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی:
هزار بسیجی در جامعه پزشکی مشغول به فعالیت هستند
 هزار بسیجی در جامعه پزشکی مشغول به فعالیت هستند
کد خبر: 4093
مسئول بسیج جامعه پزشکی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۸۰ هزار بسیجی در جامعه پزشکی عضو بوده و امروز بسیاری از کسانی که در بیمارستانها و درمانگاه‌ها خدمت می‌کنند یا عضو بسیج هستند و یا روحیه بسیجی دارند.
شاهین محمدصادقی با اشاره به جهاد بسیج جامعه پزشکی در مقابله با کرونا اظهار کرد: در شرایطی که ویروس کرونا بلای جان مردم شده جامعه بسیجی در اقشار مختلف هم وارد صحنه شده تا در کنار مردم در خدمت رسانی مشارکت کند و آنچه در توان دارد در مسیر سلامت مردم به کار گیرد.

وی افزود: بسیج جامعه پزشکی به عنوان پیش قراولان عرصه پزشکی خود را خدمتگزار مردم می‌داند و در اقصی نقاط کشور آماده خدمت رسانی است و در این راه خستگی ناپذیر است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی تصریح کرد: بر اساس سیاست ابلاغی سپاه پاسداران در بسیج جامعه پزشکی باید علاوه بر خدمت پزشکی، کارهای دیگری انجام دهیم از جمله بر اساس رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ جمعیت و افزایش تعداد موالید که این جامعه نیز باید در این عرصه وارد شود و در این راستا کارگروهی تشکیل شده تا منویات رهبری محقق شود.

وی بیان کرد: بسیج باید موتور محرکه و پیش قراول تحقیق و پژوهش باشد تا کشور به مرزهای دانش برسد و در این راستا ساخت خانه‌های بهداشت، مرکز درمانی یک بخش از کار است و در مجموع حرکت در مسیر قله‌های دانش رویکرد بسیج است.

محمد صادقی اضافه کرد: همچنین ورود به عرصه تولید و ساخت وسایل پزشکی را در اولویت قرار داده‌ایم و از تولیدکنندگان این بخش حمایت می‌کنیم تا کارها شتاب گیرد.

وی اظهار کرد: مسئولیت دیگر ما محرومیت‌زدایی و خدمت به مردم است به ویژه چون کسانی که در مناطق محروم هستند فراموش می‌شوند و گاهی در قلب مراکز استان‌ها شاهد حاشیه نشینی و مغفول ماندن شهروندانی از خدمت رسانی هستیم لذا بسیج وظیفه دارد در این عرصه تلاش بیشتری کند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی گفت: مقابله با بحران و سیل و حوادث غیرمترقبه و کمک‌رسانی به مردم از دیگر کارهای بسیج است و اعتقاد داریم ما باید اولین کسانی باشیم که وارد امدادرسانی در حوادث می‌شویم.

وی گفت: بخش دیگر حوزه سیاست‌‌گذاری و مدیریت است و بسیج با گستره فراوان در بیمارستانها، دانشگاه‌ها و بخش‌های درمانی با کثرت نیروهای تخصصی تحصیل کرده خود تلاش می‌کند گفتمان عمومی را به سمت سلامت مردم پیش ببرد و کمک کند تصمیمات درست گرفته شود و با نمایندگان مجلس هم برای وضع قوانین تأثیرگذار مشورت خواهیم کرد.

محمد صادقی بیان کرد: در زمانی که مقاومت و مبارزه با داعش در اوج خود بود بسیج جامعه پزشکی هم در حوزه بهداشتی و جراحی مدافعان حرم حضور مؤثر داشت و امروز هم باید آمادگی داشته باشیم تا تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار داده و از تجربه سایرین هم استفاده کنیم لذا مبادله استاد و دانشجو و استفاده از بازار کشورهای مقاومت در دستور کار است تا از محل فروش دارو به این کشورها به رونق اقتصادی کمک کنیم.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در عصر کنونی اضافه کرد: این روزها در فضای مجازی مطالبی مغایر با سلامت و دانش پزشکی منتشر می‌شود که با طب سنتی و اسلامی فاصله دارد و رسالت ما این است که با استفاده از قدرت رسانه و تأمین خوراک مناسب برای مخاطبان کمک کنیم تا مباحث مربوط به سبک زندگی اسلامی بخوبی مطرح شده و مردم با حداقل اطلاعات مورد نیاز حوزه سلامت آشنا شوند.

محمد صادقی گفت: امروز شرایطی ایجاد شده که شاهد کلاهبرداری غیر اخلاقی به نام طب اسلامی هستیم و برخی توصیه می‌کنند به پزشک مراجعه نکرده و دارو نخورند و پزشکی مدرن را زیر سوال برده‌اند که نوعی کلاهبرداری و سوءاستفاده محسوب می‌شود در حالی که در طب اصیل اسلامی در مورد فرزندآوری، ازدواج، خوراک و تغذیه و سبک زندگی اسلامی توصیه‌های لازم صورت گرفته که اگر درست به آن عمل شود می‌تواند سلامت مردم را تضمین کند.

وی بیان کرد: طب سنتی واقعی دنبال سلامت مردم است به طوری که کتاب قانون ابن سینا بیش از هزار سال است که در دانشگاه‌های دنیا در پایه پزشکی تدریس می‌شود اما خودمان از آن به بهره هستیم و باید این موضوع را احیا کنیم.

محمد صادقی اضافه کرد: سبک زندگی ایرانی اسلامی مبتنی بر دانش باید ترویج شود و بدانیم قرار نیست از امکانات مدرن فاصله بگیریم و استفاده بهینه از همه ابزارهای مدرن با اتکا به آموزه‌های دینی در دستور کار است.

وی گفت: توجه به مهمترین دستاوردهای بشری و آموزه‌های دینی از رویکردهای اساسی ما در بسیج جامعه پزشکی است و ساماندهی این نهاد بر این مبناست و با تشکیل کارگروه این مباحث دنبال می‌شود و باور داریم این راهبرد می‌تواند مشکلات بهداشتی کشور را حل کند.
 
مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور در ادامه یادآور شد: از کسانی که سلامت و آرامش خود را در بسیج سپری کرده‌اند قدردانی می‌کنیم و از نگاه ما همه مردمی که وابسته به نظام هستند و دلسوزند و دنبال خدمت به مردم هستند در ردیف بسیجی محسوب می‌شوند.
 
محمد صادقی کرد: در حال حاضر بیش از ۱۸۰ هزار بسیجی در جامعه پزشکی عضو هستند و امروز بسیاری از کسانی که در بیمارستانها و درمانگاه‌ها خدمت می‌کنند یا عضو بسیج هستند یا سبقه و یا روحیه بسیجی دارند.
لینک مطلب: http://sinanews.ir/News/item/4093