printlogo


باز هم جهاد و باز هم ایثار از کادر پرتلاش درمان؛
همت بسیج جامعه پزشکی شهرستان آباده برای سلامت بیماران در شهر سورمق
همت بسیج جامعه پزشکی شهرستان آباده برای سلامت بیماران در شهر سورمق
کد خبر: 4115
جهادگران عرصه سلامت و بسیج جامعه پزشکی شهرستان آباده با حضور در شهر سورمق این شهرستان به یاری بیماران شتافته و به ویزیت رایگان آنان پرداختند .

جهادگران عرصه سلامت و بسیج جامعه پزشکی شهرستان آباده با حضور در شهر سورمق این شهرستان به یاری بیماران شتافته و به ویزیت رایگان آنان پرداختند .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده به خبرنگار ما گفت : بسیجیان جامعه پزشکی شهرستان آباده در شرایط سخت کرونایی در قالب یک تیم پزشکی شامل  روانشناس بالینی ، مشاور تخصصی مقابله با کروناویروس ، متخصص قلب و عروق ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی و پزشک عمومی به انجام خدمت در این منطقه مشغول هستند .

سرهنگ قره خانی اظهار داشت : بسیجیان همواره در عرصه های جهاد و ایثار مشغول خدمت رسانی به مردم عزیز هستند و این بار پزشکان ، همگام با همکاران خود در بیمارستانها به مناطق دورافتاده سفر کرده و مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در صحنه مبارزه با بیماری ها قدم برمی دارند .

همچنین مسئول تیم بسیج جامعه پزشکی شهرستان آباده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت : در این طرح به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، نوبت ها از قبل و به وسیله تلفن تعیین شده و بیماران در ساعتهای مقرر به درمانگاه مراجعه میکنند تا از تجمع در این مرکز جلوگیری شود .

دکتر کریمی با بیان اینکه در این اردوی یک روزه ، پزشکان متخصص بیش از 35 بیمار را بصورت رایگان ویزیت کردند اظهار داشت : این تیم پزشکی بیش از شانزده سال در مناطق محروم و دورافتاده مشغول خدمت به مردم است و در راستای تامین سلامت جامعه این بار هم در شرایط سخت کرونایی مردم را تنها نگذاشتند و به یاری بیماران شتافتند .

وی با بیان اینکه در این طرح مشاوره های روانشناختی در خصوص تعارض زوجین و روابط والدین با فرزندان به مردم ارائه می شود افزود : بدلیل شیوع ویروس کرونا در این خصوص جلوگیری از استرس و بار روانی ناشی از شیوع این ویروس نیز می تواند نقش بسزایی در کنترل بیماری داشته باشد .

افرا کریمی تصریح کرد : در این طرح مشاوره هایی برای جلوگیری از شیوع کرونا و همچنین کنترل استرس و اضطراب ناشی از آن به بیماران ارائه می شود تا در این خصوص سهمی در کنترل این بیماری منحوس داشته باشیم و بتوانیم به یاری خدا این بیماری را شکست دهیم .

وی خاطرنشان کرد : قبل از شیوع ویروس کرونا مشاوره ها بصورت سمینار و همایش برگزار می شد که با شیوع این ویروس تمامی مشاوره ها به سمت فضای مجازی حرکت کرد و از این طریق با مردم در ارتباط هستیم و به ارائه مشاوره های مختلف مشغولیم .

وی در پایان با تاکید بر ادامه روند این اردوهای جهادی بیان داشت : این تیم پزشکی بصورت خستگی ناپذیر به مناسبت های مختلف برای ارائه خدمات به مردم در مناطق ، شهرها و روستاهای دورافتاده حضور می یابد و به ارائه خدمت به مردم عزیز مشغول خواهد شد .

 

لینک مطلب: http://sinanews.ir/News/item/4115