printlogo


۳۰ تیم پزشکی درهرمزگان برای کنترل ویروس کرونا بسیج شده است
۳۰ تیم پزشکی درهرمزگان برای کنترل ویروس کرونا بسیج شده است
کد خبر: 593
جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: در راستای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی، ۳۰ تیم پزشکی در استان برای کنترل بیماری کرونا بسیج شده است.

موسی رنجبر درجمع خبرنگاران افزود: این تیم پزشکی درقالب طرح شهید دکتر رهنمون با رویکرد آموزشی و پیشگیری و شناسایی این ویروس در ۱۶ شهر و مناطق هرمزگان مستقر شده است.
وی بیان داشت: هماهنگی لازم با مجمع خیران سلامت جهت تامین اقدام پیشگیری از قبیل ماسک، ژل و لباس مخصوص بیمارستانی نیز انجام شده است.
جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه هرمزگان خاطرنشان کرد: برگزاری آموزش های لازم و توزیع تراکت و پوستر اطلاع رسانی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری و آگاهی به مردم درفضای مجازی اطلاع رسانی لازم شده است.
رنجبر یادآورشد: بسیج جامعه پزشکی سپاه هرمزگان آمادگی لازم برای هرگونه همکاری و خدمات رسانی به مردم در خصوص تامین نیروهای متخصص و مرتبط را دارد.
ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است و از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان سارس می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.
دوره نهفتگی نسبت طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا ۲ هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

در حال حاضر ۱۲۸ نفر مشکوک به کرونا در هرمزگان بستری هستند.

شمار مبتلایان به کرونا در این استان ۱۱ مورد اعلام شده است که سه نفر از آنها از شهروندان قم هستند از مبتلایان ۴ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند.

لینک مطلب: http://sinanews.ir/News/item/593