printlogo


استراحتگاه‌های بیمارستانی راه‌اندازی می‌شود
 استراحتگاه‌های بیمارستانی راه‌اندازی می‌شود
کد خبر: 607
استراحتگاه‌های بیمارستانی به منظور خالی شدن تخت‌های بیمارستانی برای بیماران نیازمند و تأمین سلامت کامل برای افرادی که از نظر جسمانی در دوران نقاهت به سر می‌برند و همچنین کسانی که امکان قرنطینه در منزل ندارند، آغار به کار کرد.

به گزارش سینانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور از امروز 17 اسفند ماه فعالیت استراحتگاه‌های بیمارستانی در نقاط مختلف کشور آغاز می‌شود.هدف از ایجاد این استراحتگاه‌ها تأمین و خالی کردن تخت‌های بیمارستانی برای بیماران اورژانسی و افرادی است که از نظر درمان و خدمات پزشکی در اولویت قرار دارند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان و با توجه به ظرفیت محدود مراکز درمانی، بسیاری از افرادی که از نظر پزشکی و خدمات درمانی در اولویت قرار دارند به بیمارستان‌های مربوطه منتقل شده و کسانی که از نظر جسمانی روبه بهبود هستند و در دوران نقاهت به سر می‌برند تا رسیدن به مرحله سلامت کامل به استراحتگاه های بیمارستانی منتقل می‌شوند. 

بیماران منتقل شده به استراحتگاه‌های بیمارستانی در شرایط مساعد تحت نظر پزشکان و پرستاران دوران نقاهت خود را به پایان می‌رسانند. این‌ افراد، آن دسته از مبتلایان به ویروس کووید 19 هستند که درمان شده و اکنون در دوران نقاهت به سر می‌برند.

آنچه بسیج جامعه پزشکی کشور با تأسیس این استراحتگاه‌های پس  از بیمارستان در نظر گرفته، کامل شدن دوره درمان مبتلایان بهبود یافته ویروس کروناست که باید بقیه دوران نقاهت خود را در محیطی ایزوله سپری کنند.  تجهیز و ارائه انواع خدمات هتلینگ برای استراحتگاه‌های بیمارستانی از سوی بسیج محلات سپاه پاسداران انجام می‌شود؛ ضمن این که تأمین نیروی انسانی و ارائه خدمات درمانی توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور تحت پروتکل درمان ویروس کرونا صورت می‌گیرد.

لینک مطلب: http://sinanews.ir/News/item/607