printlogo


بیانیه بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص کشتار و ضرب و جرح بی رحمانه مسلمانان هند
بیانیه بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص کشتار و ضرب و جرح بی رحمانه مسلمانان هند
کد خبر: 609
بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در پی کشتار و ضرب و جرح بی رحمانه مسلمانان مظلوم هند، بیانیه ای صادر کرد.
متن بیانیه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«قلب مسلمانان جهان از کشتار مسلمانان در هند جریحه دار است. دولت هند باید در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد و با توقف کشتار مسلمانان، از انزوای خود در جهان اسلام جلوگیری کند. مقام معظم رهبری مدّظله‌العالی - ۹۸/۱۲/۱۵»
کشتار و ضرب و جرح بی رحمانه مسلمانان مظلوم هند با حمایت و پشتیبانی دولت این کشور، توسط عده‌ای نژاد پرست و افراط‌ گرا، مصداق بارز ظلم و ستم به انسان ‌ها و زیر پا گذاشتن اصول حقوق انسان‌ ها و تمام قوانین و منشورهای بین ‌المللی است.‌
روزهای سختی که این روزها بر مسلمانان و شهروندان هندی می ‌رود، پس از آن انجام می ‌گیرد که رئیس جمهور منحوس آمریکا اخیرا از این کشور دیدار کرده است که بی ‌ارتباط با این وقایع نمی ‌باشد و این خصیصه خوی استکباری است که با ایجاد اختلاف در میان ملت ‌ها، اهداف سلطه ‌گری خود را بر کشورها و ملت ‌ها دنبال می‌ کند.
بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن محکومیت شدید این جنایات و توصیه به دولتمردان و هندوهای افراطی در توقف این گونه اعمال وحشیانه و ابراز همدردی با مسلمانان مظلوم هند، از دستگاه دیپلماسی کشورمان می‌ خواهد که با به کارگیری ظرفیت ‌های موجود، تمام تلاش خود را برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع در این منطقه، به کار بندد.
وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ
 
کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۱۶ اسفند ۱۳۹۸
 
لینک مطلب: http://sinanews.ir/News/item/609