printlogo


طرح ملی رزمندگان مدافع سلامت در سیستان و بلوچستان اجرا شد
 طرح ملی رزمندگان مدافع سلامت در سیستان و بلوچستان اجرا شد
کد خبر: 626
طرح ملی رزمندگان مدافع سلامت با حضور ۲۳ هزار و ۴۴۱ بسیجی سیستان و بلوچستان اجرا شد.
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در آیین تجلیل از برگزیدگان پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان و نشست خبری مقابله با ویروس کرونا سپاه سلمان اظهار داشت: بسیجیان استان در قالب ۵۸۶ تیم چهار نفره با همکاری کادر بهداشت و درمان کار آموزش و غربالگری ویروس کرونا را در منطقه انجام می‌دهند.
سرتیپ محمد ناظری افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده هر تیم جمعیت ۵۰۰ نفری از محلات سیستان و بلوچستان را تحت پوشش قرار می‌دهند.
وی ادامه داد: همچنین ۳۸۰ نفر از امدادگران خواهر بسیجی سیستان و بلوچستان آمادگی کامل دارند تا در صورت نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی به کمک پرستاران بشتابند.
 جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: سپاه سلمان استان از سوم بهمن همزمان با گسترش ویروس کرونا در کشور قرارگاه پدافند زیستی خود را در قالب هفت کارگروه رصد، پایش و هشدار، پیشگیری، بهداشت و درمان، رفع آلودگی، ایمنی، اطلاع‌رسانی و مدیریت افکار عمومی، ارتباطات و فناوری و پشتیبانی فعال کرد.
سردار ناظری فعال‌سازی مرکز آموزشی شهید شوشتری، استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی برای اطلاع‌رسانی عموم مردم، فعال شدن جامعه پزشکی بسیج، انتشار ۸۷ هزار و ۱۲۵ هزار توئیت و بیش ‌از ۲۱ هزار محتوا و چهار هزار و ۷۳۱ عکس و فیلم و همچنین ۱۲۵ محتوای خبری را از جمله اقدامات نیروهای سپاه در مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد.
وی افزود: برگزاری کلاس‌های توجیهی در سطح رده‌ها و آحاد بسیجیان و فعال شدن سیستم پیامکی برای تمامی کارکنان سپاه و ضدعفونی آسایشگاه‌های سپاه، مساجد و بیمارستان و استقرار تیم‌های تشخیص با دستگاه‌های تب‌سنج از دیگر اقدامات سپاه سلمان در زمینه مقابله با کروناست.
 جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۱۳۰ هزار ماسک نیز توسط بسجیان این استان در بین مردم توزیع شده است. در ادامه این مراسم از برگزیدگان پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر تجلیل شد.
لینک مطلب: http://sinanews.ir/News/item/626