printlogo


استقبال نیروهای داوطلب برای کمک به کنترل و مهار کرونا ویروس
استقبال نیروهای داوطلب برای کمک به کنترل و مهار کرونا ویروس
کد خبر: 633
از بین داوطلبان برای مقابله با این بحران، تعداد ۳۰ تن از پرستاران از شهرهای مختلف به کارگیری شدند و همچنین تعداد ۱۷ پرستار هم از طریق بسیج جامعه پزشکی به گروه درمانی استان پیوستند.

ولی الله صمدی، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قم از فعالیت مرکز مراقبت پرستاری پس از ترخیص بیماران کرونا با همکاری سپاه در این استان خبر داد و گفت: بیش از ۲ هزار نفر از کادر پرستاری استان در ۵ مرکز درمانی استان که به طور ۱۰۰ درصد در اختیار بیماران کرونایی است، مراقبت از مبتلایان به کرونا ویروس را انجام می‌دهند.

وی افزود: در بحران کرونا با توجه به اینکه افراد آسیب پذیر در گروه‌های پرستاری را از مواجهه با بخش‌های کرونایی جدا کردیم؛ برای جبران کمبود نیرو اقدام به جذب نیروی شرکتی، طرحی و تمدید طرح کردیم؛ علاوه براینها، از ظرفیت دانشجویان پرستاری نیز بهره بردیم و ۳۴ دانشجوی داوطلب را در بخش‌های کرونایی به کار گرفتیم.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به استقبال نیروهای داوطلب برای کمک به کنترل و مهار کرونا ویروس، ادامه داد: از بین داوطلبان برای مقابله با این بحران، تعداد ۳۰ تن از پرستاران از شهرهای مختلف به کارگیری شدند و همچنین تعداد ۱۷ پرستار هم از طریق بسیج جامعه پزشکی به گروه درمانی استان پیوستند.

صمدی از ایجاد بیمارستان سیار ارتش برای کمک به بیماران کرونایی در شهر پردیسان قم، خبرداد و گفت: با همکاری سپاه نیز مرکز مراقبت پرستاری پس از ترخیص بیماران کرونایی با ظرفیت ۷۸۰ تخت ایجاد شده و در حال حاضر بخشی از پرستاران و کادر درمانی ما دراین مرکز در سه شیفت به بیماران خدمات می دهند.

وی از پرداخت پاداش به پرستاران درگیر با کرونا در مراکز درمانی خبرداد و گفت: اگرچه باید در مقابل فداکاری های این عزیزان تمام قد ایستاد، اما این پاداش برای جبران بخش کوچکی از زحمات پرستاران به آنها پرداخت شده است.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قم از آموزش و توصیه های بهداشتی به بیماران و همران آنها در مراکز درمانی خبر داد و افزود: از طریق فضای مجازی، رسانه ملی و سایر رسانه ها آموزش های لازم در خصوص کرونا ویروس به مردم ارائه می‌شود.

لینک مطلب: http://sinanews.ir/News/item/633