printlogo


رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی:
ایران با وجود مشکلات و کمبودها در مهار کرونا درخشید
ایران با وجود مشکلات و کمبودها در مهار کرونا درخشید
کد خبر: 639
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: جامعه جهانی فکر نمی‌کرد ایران بتواند با وجود تمام مشکلات، کمبودها و تحریم‌ها این‌طور در عرصه مقابله با بیماری کرونا بدرخشد.

ابراهیم متولیان در ویژه‌برنامه گرامیداشت شهدای جبهه سلامت که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: تهدید کرونا تبدیل به فرصتی شد تا با همدلی و اتحاد گرد یکدیگر جمع شویم. در این وضعیت جامعه پزشکی کشور مخلصانه به میدان آمد و بزرگانی را از جمله در استان اصفهان از دست دادیم.

وی با بیان اینکه کرونا زندگی همه را تغییر داده است، افزود: مردم و کادر درمانی ما از این امتحان سربلند بیرون آمدند، در حالی که جامعه جهانی فکر نمی‌کرد ایران بتواند با وجود تمام مشکلات، کمبودها و تحریم‌ها این‌طور بدرخشد و با کرونا مقابله کند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور ادامه داد: قدردانی مقام معظم رهبری از کادر درمانی و شهدایی که در این مدت تقدیم کرد نشان داد که چه ظرفیت خوبی در این قشر وجود دارد. مردم سختی‌های کار کادر درمانی و بهداشتی را درک کردند و اینکه این قشر به هیچ وجه صحنه را خالی نکرد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های پزشکی ایران گفت: در ابتدای انقلاب جامعه پزشکی و سلامت کشور چندان مجهز نبود و بسیاری از پزشکان هندی و پاکستانی در ایران طبابت می‌کردند و این از برکت جمهوری اسلامی است که رشته‌های مختلف پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی به شکلی گسترش یافته است که از بسیاری از کشورهای مدعی مانند انگلیس، فرانسه و آلمان بهتر عمل کردیم که این امر از برکات خون شهدای سلامت است.

متولیان شهدای سلامت را مدافعان مظلوم و بدون سنگر خواند و بیان کرد: کادر درمانی کشور در روزهای نخست شیوع کرونا حتی وسایل حفاظتی نداشتند اما هیچ‌کس صحنه را خالی نکرد و فکر می‌کنم شهدای سلامت مقام بسیار والایی دارند که مظلومانه نیز تدفین شدند.

وی ‌تصریح کرد: قصد داریم پس از رفع خطر بیماری کرونا این شهدا را بیشتر به جامعه بشناسانیم و در این مدت نیز با رعایت موازین بهداشتی به برخی از خانواده این شهدا سرکشی کرده‌ایم و در اصفهان نیز این اقدام انجام شده و امیدوارم سایر استان‌ها نیز مانند اصفهان این کار را انجام دهند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور اضافه کرد: کشور ما با وجود تمام مشکلات در زمینه مقابله با کرونا درخشید و درست مانند زمان دفاع مقدس، هرکس به اندازه توانایی خود به میدان آمده بود و در سرکشی‌ها به یاد زمان دفاع مقدس و همچنین اربعین سیدالشهدا(ع) افتادم. مردم جای خالی تمام کمبودها در تجهیزات پزشکی، وسایل بیمارستانی و دارو را پر کردند و کادر پزشکی نیز با از خودگذشتگی کار تخصصی خود را انجام دادند که باید قدردان این زحمات باشیم.

وی خاطرنشان کرد: کار کردن برای نظام جمهوری اسلامی هدفی مقدس است. بسیجیان باید کمبودها در تمام حوزه‌ها از جمله حوزه‌های اقتصادی و اشتغال را جبران کنند و ناامید نشوند چون مشکلات قابل رفع است و نمونه آن تبدیل کردن تهدید کرونا به فرصت بود.

متولیان گفت: امیدوارم به برکت خود شهدای سلامت و صبوری خانواده‌های مظلوم آنها، سلامتی هرچه زودتر به تمام مردم دنیا و همچنین کشور ما برگردد تا بتوانیم مانند گذشته به اموری مانند راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر بپردازیم. فکر می‌کنم مدیریتی که در این زمینه صورت گرفت به جز تلاش همه دست‌اندرکاران و به جز به واسطه توسل خوبان به خداوند محقق نمی‌شد.

لینک مطلب: http://sinanews.ir/News/item/639